پارکت

کلینیک ساختمانی گنجینه اجرای حرفه ای انواع پارکت و لمنیت با تنوع بی نظیر

 

یکی از مهمترین عناصری که هویت فضای زندگی‌تان را مشخص می‌کند، کفپوش پارکت است که در دکوراسیون خانه، اولین مرحله برای ایجاد تمایز و اثرگذاری است. جزئیات بسیاری از جمله رنگ، بافت، عرض و جنس در کفپوش پارکت وجود دارد که قبل از استفاده از این نوع کفپوش باید مد نظر قرار گیرند. بدین ترتیب، باید از قبل بدانید که از چه جنس پارکت در کدام قسمت و تا چه مدت (پیش‌بینی زمان تعویض پارکت در آینده برای انتخابی درست اهمیت دارد) از آن استفاده خواهید کرد. هنگام انتخاب مدل مناسب پارکت باید به چه مواردی دقت کرد؟ پاسخ این سئوال با جزئیات در این مقاله ارائه شده است.

کلینیک ساختمانی گنجینه | تزئینات داخلی ساختمان زنجان | دکوراسیون داخلی ساختمان زنجان | پارکت |پارکت لمینت| پارکت زنجان

انواع پارکت

اکنون برای نوسازی طراحی خانه خود آستین را بالا زدید و انتخاب مدل پارکت را در صدر فهرست کارهای خود قرار دادید. زیرا می‌دانید که انتخاب کفپوش ، موضوعی اساسی است که بعدها بسیاری از تصمیم‌هایتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. برای انتخاب کفپوش مناسب، باید تصمیم بگیرید که راندمان و بازدهی مورد انتظار شما از کفپوش و سبک طراحی مورد نظرتان چیست. شما باید از بین معیارهای بسیاری مانند بافت، دوام، عایق گرما بودن، ظاهر یا عایق صدا بودن، ویژگی‌هایی را که برای شما اهمیت دارند را تعیین کنید و در حضور یک کارشناس، دست به انتخاب‌هایی بزنید که این انتظارات را برآورده می‌کنند. اینک نگاهی کلی به انواع پارکت‌ها می‌اندازیم.

کلینیک ساختمانی گنجینه | تزئینات داخلی ساختمان زنجان | دکوراسیون داخلی ساختمان زنجان | پارکت |پارکت لمینت| پارکت زنجان

لمینت

پارکت لمینت به دلیل بافت خاص خود و عایق و بادوام بودن، یکی از محبوب‌ترین گزینه‌هایی است که در اکثر مواقع ترجیح داده می‌شود. بسته به میزان استفاده از فضایی که برای زندگی انتخاب می‌کنید، پارکت‌ لمینت را می‌توان در ضخامت‌های گوناگون انتخاب کرد. این نوع پارکت دارای تنوع فراوان در رنگ و شکل ظاهری است و قیمت مناسبی دارد. نسبت چوب مورد استفاده در پارکت‌های لمینت که در تمام مکان‌ها باعث ایجاد فضایی طبیعی و گرم و صمیمی می‌شوند بالا است. این کفپوش که به مرور زمان پس از استفاده، ظاهری طبیعی‌تر به خود می‌گیرد، ویژگی خاصی به هویت و ظاهر مکان مورد نظر می‌بخشد.

پارکت‌های یک تکه

اگر طرفدار ظاهری کاملاً طبیعی برای خانه خود هستید، پارکت‌های چوبی یک تکه می‌تواند برای شما بهترین راه حل باشد. این نوع پارکت که نسبت به انواع دیگر پارکت، مدت نصب طولانی‌تر و مراقبت پردردسرتری دارد، دارای ضخامت تقریباً یکسانی با پارکت لمینت است. با این که این نوع پارکت قابلیت استفاده طولانی دارد، در برابر گرما و رطوبت مقاوم نیست. چوب یک تکه در مقابل رطوبت، منبسط می‌شود و باد می‌کند، و همچنین گرمای زیاد باعث ایجاد شکاف در پارکت می‌شود. این وضعیت به ویژه در پارکت‌های یک تکه‌ای پدید می‌آید که از چوب هایی ساخته شده‌اند که به خوبی حرارت ندیده‌اند. نصب پارکت‌های یک تکه باید توسط استادکارهای حرفه‌ای و متخصص صورت گیرد. در فضایی با مساحت متوسط، نصب پارکت یک تکه تقریباً یک روز طول می‌کشد. پس از ا نصب ، نوبت به چسب‌کاری می‌رسد. برای خشک شدن چسب مورد استفاده باید 5 الی 6 روز صبر کرد. در 3 تا 4 روز بعدی، سنباده کاری و جلا دادن باید انجام شود. بدین ترتیب دستیابی به چنین ظاهر شیکی، زمان و پول زیادی می‌خواهد.

پارکت تمام چوب

پارکت تمام چوب یکی دیگر از مدل‌های پارکت با عمر طولانی و ظاهری شیک است. این نوع از پارکت که اکثراً ترجیح کسانی است که مشکل صدا و گرما دارند، کاملاً از چوب درخت ساخته شده است. این نوع پارکت را می‌توانید هر اندازه که می‌خواهید سنباده‌ کاری کنید. بدین ترتیب، همیشه می‌توانید پارکت خود را مثل روز اول، شیک و براق کنید. این نوع پارکت که کاملاً طبیعی و سازگار با محیط زیست است به طور کلی در خانه‌های مسکونی، ویلاها، رستوران‌ها، هتل‌ها، مراکز خرید و محل های کار به کار برده می‌شوند. این پارکت‌ها با قرار دادن تخته‌های چوبی بین دیوار و کف نصب می‌شوند، بدین ترتیب رطوبت و آب تاثیری روی آنها نمی‌گذارد. علاوه بر این قیمت آنها با بودجه شما تناسب دارد.

پارکت ضدآب

یکی از بزرگترین دشمنان پارکت آب است. بسیاری از کاربران هنگام انتخاب پارکت، ضدآب بودن را در اولویت قرار می‌دهند. به همین دلیل در مکان‌هایی مانند سرویس بهداشتی یا آشپزخانه که دسترسی به آب آسان است، از پارکت چندان استفاده نمی‌شود. اما به کمک فناوری در حال پیشرفت، این مشکل به راحتی از میان برداشته شده است. پارکت‌های ضدآب، راه حلی جدید برای کسانی است که بافت چوب را برای کف فضاهایی ترجیح می‌دهند که مثل سرویس بهداشتی و آشپزخانه مدام مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع پارکت که استفاده راحت و طولانی‌مدت دارد، می‌تواند انتخاب خوبی برای کسانی باشد که دوست دارند سرویس بهداشتی و آشپزخانه‌شان ظاهری طبیعی داشته باشد.

کلینیک ساختمانی گنجینه | تزئینات داخلی ساختمان زنجان | دکوراسیون داخلی ساختمان زنجان | پارکت |پارکت لمینت| پارکت زنجان

 

هنگام انتخاب پارکت باید به چه مواردی دقت کرد؟

تنوع بسیار ممکن است باعث ایجاد سردرگمی شود. برای اجتناب از سردرگمی، چند نکته مهم که باید هنگام انتخاب پارکت مد نظر داشته باشید را در اینجا گردهم آوردیم. پس شروع می‌کنیم:

برای انتخاب رنگ و مدل باید معیار اصلی شما، دوام باشد. ممکن است بعضی از مدل‌ها به خاطر رنگ و بافتی که دارند به نظرتان جذاب بیایند اما اگر جنسی دارند که زود کثبف و خش‌دار می‌شوند، ممکن است انتخاب خوبی برای شما نباشند.

به ویژه در انتخاب رنگ، پارکت را حتماً بر اساس رنگ مبلمان خود انتخاب کنید. پارکت‌هایی که با مبلمان و اثاث خانه تضاد و کنتراست دارند، هم جذابیت فضا را بیشتر می‌کنند و هم باعث شیک‌تر شدن مبلمان می‌شوند. ، اگر رنگ دیوار یا دیوارپوش را درست مانند مبلمان از قبل تعیین کنید، انتخاب پارکت برای شما راحت‌تر خواهد بود.

عامل مهم دیگر در انتخاب پارکت، فضایی است که قرار است در آن به کار گرفته شود. به همین دلیل، در تولید پارکت، دو طبقه متفاوت یعنی پارکت مسکونی و تجاری وجود دارد. علاوه بر این دو طبقه، طبقات مربوط به سایش وجود دارد که تمرکزشان روی مقاومت و دوام پارکت است. طبقه سایش پارکت بر اساس میزان تردد و رفت و آمد در محلی که پارکت نصب می‌شود و بر اساس وضعیت کف آن مکان تعیین می‌شود. طبقات بالا برای مکان‌هایی است که میزان تردد در آن زیاد است. برای زمین‌هایی که تردد در آن کمتر است، باید از طبقات پایین‌تر استفاده شود. طبقات 21، 22 و 23 برای فضاهای مسکونی و طبقات 31، 32، 33 نیز برای مکان‌های تجاری مناسب است.

کلینیک ساختمانی گنجینه | تزئینات داخلی ساختمان زنجان | دکوراسیون داخلی ساختمان زنجان | پارکت |پارکت لمینت| پارکت زنجان

ضخامت پارکت نیز از جهت دوام پارکت اهمیت زیادی دارد. ضخامت پارکت باید بر اساس وضعیت کف زمین و میزان تردد انتخاب شود. به طور کلی در مکان‌های مسکونی، پارکت‌هایی با ضخامت 8 میلی متر، استاندارد تلقی می‌شوند.

ه انتخاب رنگ پارکت نیز باز بسته به فضای مورد استفاده و نیازهای شما متغیر است. در حالی که پارکت‌های خاکستری، جَو مدرنی به خانه و محل کار می‌بخشند، پارکت‌های با رنگ طبیعی، که بیشتر از چوب ساخته شده اند حال و هوایی طبیعی و گرم به مکان می‌بخشد. پارکت‌های رنگ روشن روشنایی بیشتری به محل زندگی‌تان می‌بخشند، و رنگ‌های تیره باید با مبلمان با رنگ روشن ترکیب شوند تا باعث تاریکی خانه نشوند. نباید فراموش کنیم که این نوع پارکت‌ها به نظافت بیشتری نیاز دارند.

یکی دیگر از معیارهای مهمی که مربوط به استفاده از پارکت است، خطوطی است که درز یا شیار نامیده می‌شوند و فضاهای خالی یک میلی میتری V شکلی هستند که در قسمت‌های برش‌خورده تکه‌های پارکت قرار دارند. پارکت‌ها به دو نوع شیاردار و بدون شیار تقسیم می‌شوند. پارکت‌های شیاردار، دارای ضخامت بالایی هستند اما در عین حال میزان سایش این پارکت‌ها زیاد است. این پارکت‌ها که از لحاظ طراحی دارای ظاهری زیبا هستند، نباید برای مکان‌های تجاری یا ورودی خانه که تردد در آن زیاد است مورد استفاده قرار گیرند.

علاوه بر ضخامت پارکت، سیستم قفل که برای هر پارکت به طور خاص طراحی می‌شود نیز بر مدت استفاده و مقاومت و دوام پارکت تاثیر می‌گذارد. باید اطمینان حاصل کنید که پارکتی که می‌خرید دارای سیستم قفلی بادوام باشد.

برای اطمینان از کیفیت و ضمانت مدل‌های پارکتی که انتخاب می‌کنید، می‌توانید به گواهی‌هایی که سازنده برَند در اختیار دارد نگاهی بیندازید. در این مورد کافی است دو گواهی بسیار مهم را بررسی کنید: گواهی ISO 9002 و گواهینامه فرشته آبی (Blaue Engel). گواهینامه فرشته آبی س از انجام تستی اعطا می‌شود که بررسی و کنترل می‌کند که در اثر کارهای شیمیایی مختلفی مثل چسباندن و جلا دادن پارکت، مواد شیمیایی مضر داخل پارکت به هیچ عنوان به مصرف‌کننده منتقل نمی شود و تاثیری بر او نخواهد گذاشت. این گواهینامه به طور خاص برای پارکت‌های لمینت تحت عنوان گواهینامه E1 استفاده می‌شود. از لحاظ سلامتی این مساله بسیار حائز اهمیت است.
تزئینات داخلی ساختمان / دکوراسیون داخلی ساختمان / گنجینه / کلینیک ساختمانی گنجینه / تزئینات داخلی ساختمان زنجان / دکوراسیون داخلی ساختمان زنجان /
پارکت / پارکت زنجان / پارکت لمینتبرچسب ها

تزئینات داخلی ساختمان   دکوراسیون داخلی ساختمان   گنجینه   کلینیک ساختمانی گنجینه   پارکت   پارکت زنجان   تزئینات داخلی ساختمان زنجان   دکوراسیون داخلی ساختمان زنجان   پارکت لمینت  

 

 

بهترین تزئینات داخلی ساختمان را از ما بخواهید ...

 

 

مشتریان ما
پروژه های انجام شده
خدمات پشتیبانی